Досвід впровадження Forland на підприємстві «Глобино АГРО»
У грудні 2016-го компанія «Глобино Агро» впровадила систему Forland. Тільки на обліку палива підприємство заощадило понад 300 тисяч гривень. «Глобино Агро» входить до групи компаній "Глобино", яка є одним з найбільших виробників ковбасних і м'ясних виробів в Україні. «Глобино Агро» має банк землі в 3 тисячі гектарів, спеціалізується на вирощуванні сировини для виробництва комбікормів. Роман Пархоменко, співвласник компанії «Глобино Агро», говорить, що Forland став важливим фактором розвитку компанії, та планує розширити використання Forland на облік годування худоби, витрати комбікормів та інші процеси підприємства.

Пряма мова:
"Перед тим як ми впровадили систему Forland, у нас вже були встановлені GPS-трекери і датчики контролю рівня палива. Компанія, яка впровадила нам це рішення, не надавала сервіс, і якщо обладнання ламалося, то ми його самі повинні були обслуговувати. Це ускладнювало процес роботи та ефект від цього рішення був дуже низький. Команда Forland запропонувала нам не просто залізо і софт, а саме сервіс. Керівник проекту Денис Глушко виділив нам розробника, який впроваджуючи рішення, паралельно навчав нашу службу диспетчерів, пояснюючи, як система повинна працювати вночі, вдень, як аналізуються дані. І після цього кілька місяців супроводжував їх роботу дистанційно. Бували випадки, коли наші диспетчера не реагували на коливання якихось показників, тоді фахівець Forland дзвонив і вказував їм на аномальні коливання, що означало або сигнал про крадіжки або поломки обладнання. Саме впровадження Forland зайняло всього пару днів. Команда розробників приїхала на підприємство, проаналізувала нашу техніку, встановила необхідні датчики і камери на трактори, засоби захисту, посівний матеріал.

Що нам дало впровадження?
У нас позаторік під час збиральної кампанії, урожай видався хороший 12 тонн з гектара, агроном контролював виробничий процес, але в результаті ми після збирання недорахувалися врожаю. Виявилося фермер-сусід підмовив нашого водія продати йому кілька машин кукурудзи не по 3 тисячі на ринку, а по 1 тисячі гривень. І такі крадіжки на кожному кроці. Зараз система Forland допомагає нам виявляти такі випадки і дозволяє оперативно реагувати.

З 12 трактористів, обслуговуючих наші поля, за рік довелося звільнити половину. Сама поширена причина – крадіжка палива. Коли в сезон наші трактористи працюють в нічну зміну, у них є норма оранки. Для оранки одного гектара поля їм необхідно 22 літра дизпалива. Витрата палива залежить від того, на яку глибину обробляється грунт. Згідно технологічного процесу, поле повинно оратися на глибину до 25 сантиметрів, але якщо орати на 18 сантиметрів, то витрата отримує всього 18 літрів дизпалива. За зміну водій злити собі 100 літрів дизпалива. Раніше така поведінка була нормою.

З тих пір як ми впровадили Forland, такі махінації практично неможливі, водії вже розуміють, що ведеться контроль і облік. Також зменшилися випадки крадіжок захисних засобів і добрив. Ми купували дорогі засоби захисту від бур'янів, ставили завдання – опрацювати згідно інструкції та з дотриманням технології. А потім приїжджаєш на поле, а у тебе там бур'яни по пояс і сої не видно. З'ясовується, що агроном розпродав цей дорогий засіб для обробки дрібним фермерам з округи за 20% вартості. У майбутньому сезоні ми будемо маркувати всі засоби, так як дрібне злодійство з часом перетворюється у великі збитки. А витрати будемо контролюватися через систему Forland.

Вже зараз ми відчуваємо той позитивний економічний ефект, який дає нам використання програми.
Якщо в попередні роки ми використовували 200 тисяч кубів дизельного палива, то в цьому році - 187 тисяч, при тому, що у нас земельний банк збільшився на 17%, це більше 300 тисяч гривень економії.

"Forland" став для нас драйвером розвитку. Ми чітко побачили ті проблеми, про які раніше тільки здогадувалися. Люди на нашому виробництві отримують зарплату від 9-13 тисяч гривень протягом 7-8 місяців. Тим не менш, вони готові пожертвувати своєю репутацією і стабільним доходом заради того, щоб ризикнути і поцупити дизпалива на суму в 200 гривень.

Що для мене було важливо в роботі з командою Forland? Як і багато власників агробізнесу, я мріяв подолати крадіжки на своєму підприємстві. Дуже часто буває, що впровадження якоїсь нової системи "вмирає" в процесі впровадження, а ситуація не змінюється. Для мене було важливо, що команда Forland якісно супроводжувала цей процес, пояснюючи алгоритм дій і заражаючи своєю ідеєю, та тисла на нас, якщо ми втрачали динаміку. Впровадження такого продукту дозволяє мені приймати більш якісні рішення та економить час зараз і в майбутньому. Наведу приклад, у нас пройшла посівна компанія, раніше ми дивилися тільки дані того, скільки ми висіяли на гектар. Цієї весни ми сіяли кукурудзу, виїжджаємо в сезон на поле і бачимо, що кукурудза сходить нерівномірно. В чому проблема? Раніше ми б сказали, що не було погоди, не досить теплих днів.

Зараз ми маємо аналітичний інструмент Forland. Ми заходимо в систему і бачимо, з якою швидкістю засівалось поле. Згідно технології швидкість повинна бути 12 км/год, а тракторист засівав поле на швидкості 18 км/годину, тобто на 40% швидкість була збільшена. Так ми виявили причину, по якій постраждала якість посіву. Це дозволяє нам не допустити цієї проблеми в майбутньому році.

IT – змінило формат управління для підприємств. Я заходжу в систему Forland з будь-якого комп'ютера, де б я не перебував і бачу, що було зроблено за попередню зміну, що відбувається в даний момент часу.

Джерело: Журнал «ЗЕРНО»